vero.pl
wyszukiwarka zaawansowana
Rodzaje funkcji spania

Meble wypoczynkowe (sofy, narożniki) to podstawowy element wyposażenia każdego salonu. Wciąż niesłabnącą polarnością cieszą się modele z funkcją spania.  Dlaczego? Bo łączą one to co lubimy najbardziej - elegancję z funkcjonalnością.

Funkcje spania należą do najpopularniejszych funkcji wykorzystywanych w meblach tapicerowanych. Wyposażone w nie sofy czy narożniki od lat są chętnie wybierane przez konsumentów.

 

W ofercie Vero znajduje się szeroki wachlarz funkcji spania w zależności od prezentowanego modelu. 

 

Mechanizm rozkładania typu „delfin”:

Obszerne sofy narożnikowe bardzo dobrze sprawdzą się w charakterze łóżka. Umieszczony w nich mechanizm „delfin” jest obecnie najpopularniejszym oraz najbardziej cenionym systemem rozkładania sof. Pomimo tego, że narożniki wyglądają na dość masywne meble, to ich konstrukcja wzbogacona o system wspomagania pozwala na samodzielne rozłożenie sofy bez większego wysiłku. W celu rozłożenia na początek należy wysunąć wózek spod siedziska, następnie podnosić górną jego część, do momentu zrównania elementu wózka z powierzchnią sofy. Rozłożony narożnik spokojnie pomieści jedną osobę, często również i dwie; jest zatem duży, a przy tym wygodny. Dodatkowo na przeciwległym boku narożnika najczęściej znajdziemy pojemny schowek. Umieszczanie w nim pościeli jest bardzo przyjemną czynnością, ponieważ siedzisko po podniesieniu utrzymuje się w górze, a my bez niczyjej pomocy możemy schować pościel do komory. Ten sposób rozkładania znajdziesz m.in. w modelach: smart Pat, smart Sue, Dianthus, Aloe.

vero_aloe_funkcja_spania_delfin

 

 

 

Mechanizm rozkładania  typu „sedak” (belgijka):

System rozkładania sof typu „sedak” (belgijka)  konstrukcją nawiązuje do tradycyjnego łóżka polowego. Mechanizm zastosowany w tego rodzaju sofach nie jest skomplikowany; część rozkładana zawiera materac piankowy umieszczony na metalowym stelażu. Całość jest dość stabilna i łatwa w użytku, a jednolity materac zapewnia wygodę podczas snu. Aby sofa mogła spełnić się w roli łóżka należy zdjąć z niej wierzchnie poduszki, chwycić za metalowy stelaż, a następnie położyć dwie rozkładane części kolejno po sobie na podłodze, tak, aby cała konstrukcja oparta na metalowych podporach była stabilna. Minusem sof belgijek jest to, że ze względu na niewielkie rozmiary najczęściej nie ma w nich miejsca na przechowywanie pościeli, czyli tak zwanego schowka. Ten sposób rozkładania znajdziesz m.in. w modelach: smart Joe, Anturio, Mughetto.  

vero mughetto funkcja spania belgijka

 

 

Mechanizm rozkładania  typu „wózek”:

Rozkładane sofy z systemem wózka są bardzo praktyczne. Najczęściej powierzchnia przeznaczona do spania jest duża – biorąc pod uwagę rozmiar sofy przed rozłożeniem – nawet bardzo duża. Aby sofa zamieniła się w łóżko wystarczy przeciągnąć dolną część sofy, czyli tak zwany wózek do siebie, a następnie rozłożyć materac, umieszczając jego górną część w przestrzeni powstałej na skutek wysunięcia. Niektóre modele sof z mechanizmem wózkowym dysponują komorą-schowkiem która najczęściej nie jest zbyt duża, ale pomieści np. dwie duże poduszki. Ten sposób rozkładania znajdziesz m.in. w modelu: Magnolia.

vero magnolia funkcja spania typu wózek 

 

 

Mechanizm rozkładania  typu „DL”:

Kolejny systemem rozkładania sof ‘’DL” w pewnym sensie nawiązuje do mechanizmu zastosowanego w wózku. Część przednia, czyli siedzisko rozkłada się poprzez wysunięcie, natomiast tył należy zwyczajnie popchnąć tak, aby dwuczęściowa powierzchnia była równomierna. Po całkowitym rozłożeniu uzyskujemy wygodne miejsce do spania, a pościel znajduje swoje miejsce w pakownym schowku ukrytym pod siedziskiem. Miejsca przeznaczonego do spania w systemie rozkładania ‘’DL” wystarczy dla dwóch osób. Ten model po rozłożeniu wizualnie wygląda bardzo dobrze, wynika to z faktu, iż materiał obiciowy jest jednakowy na całej długości sofy. Ten sposób rozkładania znajdziesz m.in. w modelu: smart Irina.

funkcja spania DL 

 

 

Mechanizm rozkładania typu „włoskiego”:

Funkcja spania ze stelażem typu „włoskiego”  nadaje się świetnie do użytku codziennego. W przeciwieństwie do stelaży posiadających funkcje spania okazjonalnego nadaje się idealnie do wykorzystania w mieszkaniach nie posiadających oddzielnych sypialni, mieszkań w blokach, kawalerek itp. W ciągu dnia sofa spełnia funkcje mebla do wypoczynku i przyjmowania gości  , na noc po rozłożeniu staje się wygodnym i komfortowym łóżkiem. Stelaż o solidnej i mocnej konstrukcji. Funkcja ta jest wyposażona w gruby materac wykonany z wysokiej jakości pianki oraz sprężyn typu bonell.  Otwieranie nie wymaga zdejmowania poduszek z mebla - po rozłożeniu stelaża, siedziska chowają się pod materacem. Ten sposób rozkładania znajdziesz m.in. w modelu: Papavero, Tulipano, Muscari.

funkcja spania typu włoskiego 

 

 

Mechanizm rozkładania typu „puma/leopard”:

Kolejny prosty system rozkładania stosowany w meblach tapicerowanych.  Rozkładanie polega na zdjęciu ewentualnych poduch oparciowych, a następnie uniesienie siedziska do góry i opuszczeniu w przód , równocześnie spod siedziska samoczynnie  wysuwa drugą powierzchnię do spania. Takie rozwiązania sprawdzają się idealnie, kiedy w żaden sposób nie chcemy uszkodzić podłogi podczas składania i rozkładania funkcji spania. Nie trzeba składać oparcia, a mechanizm jest bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze. Ten sposób rozkładania znajdziesz m.in. w modelu:  NARCISO, NARCISO BIANCO.

 vero narciso bianco

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadzwoń!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium