vero.pl
wyszukiwarka zaawansowana
Wybór tapicerki - poradnik Vero

Tylko skóry licowe

Meble z kolekcji Vero pokryte są tylko i wyłącznie naturalną skórą licową

Wystarczy dotknąć. To, co wyróżnia markę Vero, wyczuwa się natychmiast. Nasze meble – w całości, a nie tylko niektóre części – pokrywa naturalna skóra licowa. Jest to wysokogatunkowa, miękka skóra, bardzo delikatna w dotyku, ale zarazem bardzo wytrzymała, o pięknej, wyraźnie widocznej fakturze.

 

 

Pokrycie skórą licową sprawia, że meble Vero z każdej strony i na każdej ze swych części wyglądają doskonale. Nie ma tu różnic odcieni między ich częściami statycznymi i elastycznymi. Nie ma też fałd czy trwałych zgniotów na bokach czy z tyłu. Pokrycie skórą licową jest delikatne i miłe w dotyku, jest również dużo trwalsze i odporniejsze na zarysowania czy przetarcia.

Radzimy, by przed zakupem mebli zapytali Państwo sprzedawcę o rodzaj skóry pokrywającej każdą z ich części. Prosimy spróbować i porównać – jak wielka to różnica, przekonajcie się Państwo na własnej skórze.

Co to jest skóra licowa?

Naturalne skóry poddawane są w garbarniach procesowi tzw. dwojenia, czyli rozcinania w grubości, równolegle do powierzchni skóry, na dwa lub więcej płatów. W wyniku dwojenia otrzymuje się dwa rodzaje skóry:

  • skórę licową – zewnętrzną warstwę naturalnej skóry, elastyczną i wytrzymałą, oraz
  • dwoinę – warstwę spodnią.

Naturalna skóra niepoddana procesowi dwojenia byłaby w większości przypadków zbyt gruba, by można było wykonać z niej pokrycie mebli. Nadawałaby się bardziej np. do produkcji siodeł.

Skóra licowa jest miękka, naturalnie elastyczna i wytrzymała. Zachowuje piękną, wyraźną fakturę i naturalny rysunek. Dlatego wykonuje się z niej siedziska mebli, ich oparcia oraz wszystkie elementy, które podczas użytkowania pracują, rozciągają się.

Dwoina natomiast pozbawiona jest naturalnej elastyczności i wytrzymałości skóry licowej. Nie ma też jej wyglądu. Trzeba ją poddać skomplikowanej obróbce, z tłoczeniem rysunku skóry włącznie. Dlatego w meblarstwie wykorzystuje się dwoinę jako pokrycie statycznych elementów mebli (boczki, plecy itp.) oraz elementów mniej widocznych.

Dwoina jest co prawda dużo tańsza, ale niestety – ma wady. Jest sztywna, niezbyt miła w dotyku. Jej zagniecenia są prawie niemożliwe do wygładzenia. A przy ogladaniu z bliska pomiędzy elementami wykonanymi z dwu różnych rodzajów skóry mogą pojawić się wyraźne różnice kolorystyczne.

Meble z kolekcji Vero to nie tylko prawdziwe, naturalne skóry – to skóry wyłącznie licowe!

 

Kolekcja skór obiciowych Vero

Naturalne skóry, z których wykonujemy obicia mebli tapicerowanych Vero, to specjalnie przygotowane skóry bydlęce różnych rodzajów i wielkości. Wykorzystujemy tylko najlepsze, największe błamy. Rodzaje skór Vero różnią się między sobą, i to znacznie. Inaczej farbuje się je i zabezpiecza, bo też są one w różnym stopniu eksploatowane czy narażone na działanie promieni słonecznych. Jedne skóry są gładkie, a inne szorstkie; są wśród nich matowe i takie, które lśnią i błyszczą.


 

 

Skóry Vero to bardzo szeroka paleta starannie dobranych kolorów: od jasnych, delikatnych i eleganckich aż do ciemnych, wyrazistych i praktycznych. Sukcesywnie wprowadzamy tu nowe barwy i odcienie uważnie wsłuchując się w trendy rynku, w Państwa potrzeby i życzenia.

Oto skóry stosowane w obiciach mebli tapicerowanych Vero:

  • Skóry typu madras – to skóry pigmentowane jednym kolorem i zabezpieczone lakierami impregnacyjnymi przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Ich powierzchnia może być wykończona matowo lub z połyskiem.
  • Skóry dwubarwne – to skóry, na których widać dwa odcienie koloru. Taki efekt uzyskuje się dwoma metodami: albo przez odpowiednie przecieranie naniesionego pigmentu, albo przez naniesienie (natrysk) na podstawowy kolor drugiego pigmentu. Powierzchnie skór dwubarwnych zabezpieczane są lakierem (stąd ich połysk), którego zadaniem jest ochrona pigmentów przed ścieraniem (warstwa pigmentu naniesiona jako druga nie jest już tak dobrze zagruntowana jak kolor podstawowy).

 

Czyszczenie i pielęgnacja skór obiciowych

Pokrycia skórzane, podobnie jak skóra na naszych dłoniach czy twarzy, wymagają pielęgnacji. Zapewni im to doskonały wygląd i znacznie przedłuży żywotność. Sposób oraz częstotliwość czyszczenia i konserwacji skór obiciowych zależą od intensywności użytkowania mebli i stopnia ich zabrudzenia.

  • Tapicerkę skórzaną należy czyścić 1–3 razy na kwartał – uwaga: nie częściej!
  • Pielęgnację, polegającą na odbudowaniu warstwy ochronnej skóry, warto przeprowadzić co ok. 6 m-cy.

Do czyszczenia i konserwacji należy używać tylko i wyłącznie specjalnych środków do pielęgnacji skór meblowych. Warto przy tym pamiętać, że skóra mokra (przy czyszczeniu zbyt obficie namoczoną gąbką) staje się bardziej narażona na odbarwienia.

 

Kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji skór

Do czyszczenia i pielęgnacji pokryć ze skór naturalnych polecamy specjalistyczne preparaty Comodo, produkowane przez firmę Lederzentrum.

W kolekcji produktów Comodo znajdą Państwo:

  • zestaw do pielęgnacji i czyszczenia skóry typu madras
  • zestaw do pielęgnacji i czyszczenia skóry dwukolorowej
  • zestaw do pielęgnacji skór typu federica
  • sztyft do usuwania śladów po długopisie
  • sztyft do usuwania przebarwień od-jeansowych oraz innych
  • preparat do czyszczenia tkanin
  • impregnat do tkanin

Polecamy także profesjonalne usługi serwisowe. Jeśli spotkacie się Państwo z zabrudzeniami, które nie dadzą się zmyć w/w preparatami – np. z uciążliwymi plamami, zabrudzeniami bardzo starymi, otarciami, pęknięciami czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi – warto skontaktować się z serwisem Comodo. Bardzo wiele uszkodzeń można usunąć i naprawić.

Kolekcja tkanin obiciowych Vero

Tkanina szenilowa:

Tkanina szenilowa zawiera splot przędzy szenilowej, nadający tkaninie miękkości i jedwabistego połysku. Charakterystyczną cechą tej tkaniny jest nieregularna powierzchnia, dająca wspaniały efekt gry światła i cienia.

 

 

Tkanina welwetowa:

Tkanina z okrywą włókienną (runową) utworzoną z rozciętych, długich przeplotów dodatkowego wątku runowego. Prawidłowa nazwa to plusz wątkowy – welwet to nazwa handlowa. Jest to szlachetna i przyjemna w dotyku tkanina najwyższej jakości, skierowana do tych, którzy cenią piękno i luksus we wnętrzach. Cechą charakterystyczną jest subtelnie opalizująca powierzchnia, która daje ciekawy efekt gry światła i cienia.

 

 

 

Tkanina dzianinowa:

Dzianina jest wyrobem włókienniczym płaskim, powstającym przez tworzenie rządków i kolumienek wzajemnie ze sobą połączonych oczek. Dzianina jest elastyczna i rozciągliwa we wszystkich kierunkach. W przeciwieństwie do tkaniny, tworzona jest z jednej nitki na szydełkarkach lub jednej lub wielu osnów, na osnowarkach.

 

 

Flok:

Flok powstaje przez zastosowanie technologii flokowania, czyli procesu nanoszenia na bazę podstawową tzw. strzyżyny tekstylnej – włókien naturalnych lub z tworzywa sztucznego, pociętych na odcinki długości od 0,5 mm do 1,5 mm. Powierzchnia, która ma być flokowana, pokrywana jest klejem, a następnie za pomocą urządzenia elektrostatycznego nanoszony jest flok. Cechą charakterystyczną floków jest niesamowita miękkość i przyjemność w dotyku, która uzyskiwana jest dzięki długiemu włosiu. Ugniecenie włosia, a w efekcie cieniowanie podczas codziennego użytkowania, jest naturalną cechą tych materiałów. Dzięki doskonałym właściwościom użytkowym, floki polecane są:

  • właścicielom zwierząt
  • rodzinom z dziećmi

 

Ekoskóra:

Płaski wyrób tekstylny z oddychającą warstwą wierzchnią, wykonaną w 100% z poliuretanu (PU). Skóra ekologiczna powstaje w procesie produkcji na mokro. Podkład jest wytrawiany, a następnie nakładany jest poliuretan. W ostatniej fazie produkcji, odciskany jest na materiale wzór imitujący strukturę naturalnej skóry .

 

 

Zadzwoń!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium