wyszukiwarka zaawansowana
Kategorie
O blogu
Wnętrzarskie inspiracje, sprytne rozwiązania, nowe trendy oraz porady – to wszystko i nieco więcej na naszym blogu. Zapraszamy do lektury.
Rozwiń »

Jak zabrać się za wiosenne porządki?

0

Wiosna już tuż, tuż… Każdy ma inny stosunek do wiosennych porządków. Jedni wyrzucają wszystko z szaf i zaczynają układać na nowo, sukcesywnie chowając lub wyrzucając niepotrzebne przedmioty czy ubrania. Inni sprzątają każda szufladę z osobna a jeszcze inni po prostu odkładają wiosenne porządki na przyszłą wiosnę. Jednak wiosenne porządki to coś więcej, niż posegregowanie garderoby. Więc jak zabrać się za wiosenne porządki, żeby sprawnie się z nimi uporać?

Od czego zacząć?

Ważna jest kolejność. Jak wiadomo wszystko, co się uniosło, musi w końcu spaść. Tak też jest z kurzem i pajęczynami. Dlatego należy zaczynać od góry. Warto jest rozpocząć od lamp, górnej części szaf, sufitu i karniszy. Ciężko dostępne miejsca to takie, które zostawiamy na „generalne porządki”.

vero.pl

Co z firankami?

Nie zwlekaj – ściągaj! To też zbiorowisko kurzu i podczas sprzątania wszystko osadzi się na tkaninie i zniweczy ciężką pracę, jaką się włożyło w sprzątanie.

vero.pl

Miejsca, o których każdy zapomina.

Przestrzeń za grzejnikami, pralką, przestrzeń za łóżkiem, niewdzięczne rogi i miejsca za meblami są zapomniane podczas cotygodniowych porządków. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale przez to mieszkanie o wiele szybciej się kurzy. Warto jest, zaraz po uporządkowaniu góry – zabrać się za takie trudno dostępne miejsca.

vero_blog

Szafki

O nich też trzeba pamiętać. Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, ale w szafkach gromadzą się tony kurzu i osadzają się także na naczyniach! Należy wszystko wyciągnąć z szafek a następnie dokładnie je umyć. Po uporaniu się z „górną częścią mieszkania”, trudno dostępnych miejscach i szafkach – można odkurzyć i umyć podłogę.

vero_szafki

Garderoba – zmora każdej kobiety

Tutaj nie warto jest się zastanawiać. Trzeba wyrzuć wszystko i mieć pełną wizję przestrzeni. Tylko tak będzie wiadomo, z jaką powierzchnią mamy do czynienia. Przejrzyj swoje rzeczy – czy sukienka, której nie nosiło się przez dwa lata ma jeszcze szansę ujrzeć światło dzienne? Stwórz pudełko na ubrania niepotrzebne i oddaj tym, którzy będą mogli je potrzebować.

vero_garderoba

Rzeczy, które nie mają miejsca

Takich przedmiotów mamy multum. Ładowarki, latające długopisy, notatniki, gazety, rzeczy biurowe i inne, które są ale nigdy nie miały swojego miejsca. Wygospodaruj jedną szufladę w całym domu na takie przedmioty. Podziel ją koszyczkami lub specjalnymi wkładkami i usytuuj tam te rzeczy, które nigdy nie miały miejsca.

vero_blog_3

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium